Info deratizace Info dezinsekce Info dezinfekce Problémy s holuby a možná řešení
Home Fotogalerie Zde nás můžete kontaktovat

Šváb obecný (Blatta orientalis)

Šváb obecný má stejnoměrně zbarvené tělo, které je dlouhé 20 až 27 mm. Samci jsou zbarveni hnědočerně s evidentně lesklejším zadečkem. Samice jsou tmavší s lesklejším povrchem těla. Samice mají pouze pahýly křídel, křídla samců překrývají 2/3 zadečku. Gravidní samice vytváří na konci zadečku vajíčko -ootéku. Ta je tmavohnědá , tvrdá, nerýhovaná a je na ní 8 okrouhlých vtlaků. Z vajíčka se vylíhne nymfa, která se 7-10x svlékne než se z ní vylíhne dospělec. Šváb naklade do ootéky až 16 vajíček.
Ootéku šváb odkládá na příhodná místa krátce po jejím vytvoření. Nejčastěji do obalů nebo sypkých substrátů. Takto ukrytá je těžko dosažitelná insekticidy. Vývoj od vajíčka po dospělce trvá cca 180-370 dní i déle. Dospělec žije přibližně 35 až 180 dní.

Šváb obecnýŠváb obecnýŠváb obecnýVývojová stadia

Dezinsekční zásah

Dezinsekční zásah začínáme visuelní obhlídkou prostor, které budeme ošetřovat. Zkontrolujeme obzvlášť kritická místa vhodná k výskytu. Někdy také můžeme rozmístit monitorovací detektory, podle kterých je možno zjistit, jak rozsáhlé je zamoření objektu šváby. Samotný zásah provádíme pomocí tzv. insekticidního postřiku. Postřik aplikujeme bariérově ve všech prostorech ošetřovaného objektu. Kde najdeme větší kolonii švábů (hnízdo), musíme aplikovat větší množství preparátu. Někde můžeme použít jen formu prášku (např. elektrické zařízení). V místech, kde nejde použít postřik ani popraš,  můžeme aplikovat požerovou nástrahu ve formě gelu. Interval zásahů by se měl dodržovat cca po 1 až 1,5 měsíce dokud budou vidět znaky výskytu švábů.
I po celkovém vyhubení švábů je vhodné dodržovat nějaké ošetření prostor z důvodu prevence.
Snažíme se vždy používat nejmodernější a nejúčinnější přípravky s ohledem na spokojenost zákazníka. Servisy provádět šetrně a neohrozit nebo neomezit zákazníka v činnosti.


Zpět


Allpest -Pavel Pojezný
Ruská 922
281 63, Kostelec n. Č. l.

Ke zjištění ceny servisu či zásahu je nejvhodnější využít našich kontaktů. Každý objekt nebo lokalita vzhledem k rozdílným podmínkám se posuzuje individuálně.
 allpest © 2000-2010