Info deratizace Info dezinsekce Info dezinfekce Problémy s holuby a možná řešení
Home Fotogalerie Zde nás můžete kontaktovat

Rus domácí (Blatella germanica)

Rus domácí
 je asi 10-15 mm dlouhý, barvy hnědé až nazrzlé, na štítu má dva podélné černé pruhy. Samice je robustnější se širším zadečkem oproti samcovi. Samice, pokud je gravidní , tak nosí na konci zadečku vajíčko (tzv. ootéku). Ootéka je žlutohnědá , jakoby článkovaná.
Z vajíčka se líhne nymfa, která je podobná dospělcům. Než se z ní vylíhne dospělec, tak se 5-7x svlékne. Samice klade kolem 40 vajíček do ootéky, kterou odkládá krátce nebo po vylíhnutí nymf. Vývoj od vajíčka do dospělce trvá cca 60-150 dní v závislosti na podmínkách prostředí. Život dospělce trvá kolem 100 dní. Rusi  můžou lézt po kolmých stěnách i po stropě.

Rus domácíRus domácíRus domácíRus domácí

Dezinsekční zásah

Dezinsekční zásah začínáme visuelní obhlídkou prostor, které budeme ošetřovat. Zkontrolujeme obzvlášť kritická místa vhodná k výskytu. Někdy také můžeme rozmístit monitorovací detektory, podle kterých je možno zjistit, jak rozsáhlé je zamoření objektu rusy. Samotný zásah provádíme pomocí tzv. insekticidního postřiku. Postřik aplikujeme bariérově ve všech prostorech ošetřovaného objektu. Kde najdeme větší kolonii rusů (hnízdo), musíme aplikovat větší množství preparátu. Někde můžeme použít jen formu prášku (např. elektrické zařízení). V místech, kde nejde použít postřik ani popraš,  můžeme aplikovat požerovou nástrahu ve formě gelu. Interval zásahů by se měl dodržovat cca po 1 až 1,5 měsíce dokud budou vidět znaky výskytu rusů.
I po celkovém vyhubení rusů je vhodné dodržovat nějaké ošetření prostor z důvodu prevence.
Snažíme se vždy používat nejmodernější a nejúčinnější přípravky s ohledem na spokojenost zákazníka. Servisy provádět šetrně a neohrozit nebo neomezit zákazníka v činnosti.


Zpět


Allpest -Pavel Pojezný
Ruská 922
281 63, Kostelec n. Č. l.

Ke zjištění ceny servisu či zásahu je nejvhodnější využít našich kontaktů. Každý objekt nebo lokalita vzhledem k rozdílným podmínkám se posuzuje individuálně.
 allpest © 2000-2010