Info deratizace Info dezinsekce Info dezinfekce Problémy s holuby a možná řešení
Home Fotogalerie Zde nás můžete kontaktovat

Mravenec domácí (Lasius emarginatus), Mravenec obecný (Lasius niger)

Mravenec domácí je asi nejčastějším druhem, kterého zastihneme v budovách. Je podobný Mravenci obecnému, který je nám dobře znám ze zahrádek, parků apolí, kde si staví hnízda v půdě. Loví drobný hmyz nebo mšice na záhonech nebo trávě. Mravenec domácí má žlutohnědou hruď a tmavou hlavu a zadeček. Potravu shání stejně jako Mravenec obecný, ale hnízda staví s oblibou ve starých budovách i v centrech měst.
Tam obývá např. dutiny ve zdivu, tvoří mraveniště v trámech, podlahách. Za obživou pak cestuje mnohdy daleko vně budov nebo spárami zdí do okolí. Brzy zjara v době teplotních výkyvů, kdy teplota náhle poklesne se probuzení mravenci mohou rozbíhat za potravou často i uvnitř budov.

MravenciMravenecMravenecMravenec

Dezinsekční zásah

Dezinsekční zásah proti mravencům tohoto typu spočívá v provedení insekticidního postřiku. Ten aplikujeme bariérově podél stěn, dveří, oken, různých spár a prasklin apod. Důležitá je správná volba přípravku. Ne všechny druhy nemusí na mravence správně působit.
Existují i různé druhy požerových nástrah. Nebo různé práškové aplikátory.


Zpět


Allpest -Pavel Pojezný
Ruská 922
281 63, Kostelec n. Č. l.

Ke zjištění ceny servisu či zásahu je nejvhodnější využít našich kontaktů. Každý objekt nebo lokalita vzhledem k rozdílným podmínkám se posuzuje individuálně.
 allpest © 2000-2010