Info deratizace Info dezinsekce Info dezinfekce Problémy s holuby a možná řešení
Home Fotogalerie Zde nás můžete kontaktovat

Deratizace

Deratizace
 je proces likvidace hlodavců (např. Myš domácí, Potkan obecný, Krysa obecná apod.), zejména v obytných prostorech, výrobních areálech, restauracích aj. méně ve volné přírodě různými prostředky. Deratizace se podle použitých prostředků dělí na mechanickou (užívající pasti a podobné technické prostředky), chemickou (užívající jedy, nazývané rodenticidy), případně deratizaci dalšími metodami. Deratizace je velmi důležitá, protože hlodavci mohou být a často jsou přenašeči nebezpečných nemocí přenosných na člověka.

Deratizace se provádí ve všech odvětvích průmyslu, ve školách, zdravotnických zařízeních, restauracích, jídelnách, obchodech aj..


Problémy s hlodavci jsou v jakémkoli průmysluPapírová stanice s nástrahouHlodavec


V deratizačním zásahu probíhá nejprve tzv. inspekce objektu za účelem zjištění výskytu hlodavců, stupně zamoření a určení kritických míst. Poté následuje pokládka nástrah do deratizačních stanic (speciální schránka na deratizační nástrahy), jejichž vhodnost se určuje podle likality. Stanice existují v různých škálách velikostí, tvarů a materiálů. Např. papírové, plastové, kovové.


Nejčastější druhy škůdců mezi hlodavci: 

(pro bližší info a způsoby aplikace deratizace klikněte na odkazy)

Myš domácí (Mus musculus)
Potkan obecný (Rattus norvegicus)
Krysa obecná (Rattus rattus)Allpest -Pavel Pojezný
Ruská 922
281 63, Kostelec n. Č. l.

 allpest © 2000-2010