Info deratizace Info dezinsekce Info dezinfekce Problémy s holuby a možná řešení
Home Fotogalerie Zde nás můžete kontaktovat

Blecha obecná (Pulex irritans)

Blecha obecná je druhem bezkřídlého hmyzu žlutavěrezavé nebo hnědočerné barvy s tělem ze stran silně zploštělým. Je velká 2-4 mm. Oči má jednoduché, můžou i zcela chybět. Má ústní ústrojí, které je uzpůsobeno na bodání a sání. Blecha používá své silné nohy zejména ke skákání, ale má je uzpůsobené i k chůzi. Cizopasně žijí na savcích, ptácích, ale i na člověku, kde sají krev.
Samička klade 4-8 vajíček v jednom snesení (celkově kolem 400). Z vajíček se líhnou bělavo-žlutavé larvy, které jsou podlouhlé a beznohé s dobře vyvinutou hlavou a ústním kousacím ústrojím. Kukly mohou zůstat  až několik měsíců v klidu. Vylíhnou se až při otřesech způsobených lidmi nebo zvířaty, které poté napadají.

Blecha obecnáBlechám se dobře daří v dřevěných podlaháchBlecha obecnáBlechy

K likvidaci blech aplikujeme insekticidní postřik na všechny podlahové plochy objektu (blechy milují dřevěné podlahy), kde byl zjištěn výskyt. Někdy i plochy jiné, např. postele, schody, lavice, stěny apod.
Snažíme se vždy provádět zásah šetrně a ke spokojenosti zákazníka.

Zpět


Allpest -Pavel Pojezný
Ruská 922
281 63, Kostelec n. Č. l.

Ke zjištění ceny servisu či zásahu je nejvhodnější využít našich kontaktů. Každý objekt nebo lokalita vzhledem k rozdílným podmínkám se posuzuje individuálně.
 allpest © 2000-2010